Nbase

N-Base

   Base nedir ?

   Nbase dediğimiz şey Base diye bilinen elektronik sigara sıvısının içerisinde nikotin bulunan haline denir ve bu nikotin kelimesinin ilk harfi, elektronik sigara kullanıcıları arasında Base kelimesinin başına getirilerek bir kısaltma elde edilmiştir ve Nbase halini almıştır. Yani aslında İngilizce de Nicotine-Base tabiridir ve Nbase kısaltması şeklinde kullanılır.

   Elektronik sigara kullanan kişiler genelde bu cihazları sigarayı bırakma amacı ile kendilerine araç edinmiş, bu süreçte de vücudun sigarayı bırakırken en çok zorlandığı nikotin ihtiyacı hissini de yaşamamış kişilerdir. Tabi bir süre sonra bu kişiler elektronik sigarayı bir hobi haline getirebilir ve kendi damak tatlarına göre likitler yapmak isteyebilir ya da likit maliyetini düşürmek amacıyla ev-yap dediğimiz kendi likitini kendin yap olayına girmektedir. Bunun için ise içerisinde VG, PG,Nikotin ve bazen de saf su bulunan N-base'ler ilk gerekli bileşenlerdir. Unutulmaması gereken en önemli noktalardan biri ise Base imizin içerisinde bulunacak nikotinin ecza sınıfı ve solumaya uygun bir nikotin olarak seçilmesine özen gösterilmelidir. 

   VG Nedir ?

   Vegetable Gliserolun kısaltılmışı olan VG türkçeye bitkisel gliserin olarak geçmiştir. Bu VG ler tercih edilen bitkilerde ayrıştırma yöntemi adı verilen hidroliz sistemi ile sağlanır. Ancak her VG elektronik sigara için kullanılmaz çünkü her vg solunuma uygun olmayabilir, elektronik sigaralarımız da kullanmamız için dikkat etmemiz gereken en önemli nokta CAS'a kayıtlı oldukları kayıt numaralarıdır.

   Elektronik sigaralarımızda kullanabileceğimiz VG'lerin CAS kayıt numarası 56-81-5olmalıdır.  

   PG Nedir ?

   PG yani ingilizce Propylene Glycol türkçe de ise lise yıllarımızdan hatırladığımız, kimya labaratuvarlarının vazgeçilmez Propilen Glikoldür.

   PG nin özelliklerine bakacak olursak toktit bir madde olmadığını görürüz. Metabolize edilmesi kolaydır. Propilen oksitin hidrasyon edilmesi sonunda oluşan ve suda çözünme özelliğine sahip bir maddedir.
   Propilen Glikol yani PG ler elektronik sigara likitimizin akışkanlığını arttırmakta, sigarayı yeni bırakanların aradığı boğaz vurumu hissiyatını vermekte ve damak tadımıza uygun olması için içerisine kattığımız aromaları üzerinde tutarak homojen bir şekilde karışmasını sağlamaktadır.

   Elektronik sigaralarınızda kullanabilceğiniz PG'lerin ise CAS kayıt numarası 57-55-6.

   Likitlerimizde bulunan bu maddeler ile ilgili bir kaç dikkat edilmesi gereken noktalar:

   Saf nikotin, VG ve PG lerin uygun araç ve gereçler ile birlikte daha doğru bir şekilde karıştırılması gerekmektedir.

   Likit içerisinde kullanılan saf nikotinlerin en ufak 1 damlasını bile solumamalı hatta derimizle bile temasını engellemeliyiz. Çünkü bu yolla vücudumuza alacağımız nikotin bizde, nikotin koması denilen rahatsızlığa yol açabilir.

   Son dönemlerde yapılan araştırmalar PG nin insan üzerinde bazı sağlık sorunlarına yol açtığını gösterir niteliktedir. Bunun için Kullanacağımız Base ve Aromalarda PG oranının çok yüksek olmamasına özellikle dikkat etmemizde fayda var.

   PG nadiren de olsa bazı kişiler üzerinde alerjik reaksiyonlar göstermektedir. Böyle bir durumda derhal VG ağırlıklı bir likit kullanmanız gerekir.

   Evcil Hayvanlarınız nikotine karşı çok hassastırlar. Bu yüzden nbase ve likitlerinizi evcil hayvanlarınızdan uzak tutunuz.

   Unutulmamalıdır ki elektronik sigara kullanmadaki amacımız: sigaranın verdiği zararlardan kurtulmak ve bırakmak,

   ucuz diye satın aldığımız ve içerisinde hangi bileşenlerin bulunduğunu bilmediğimiznikotin, vg, pg, aromalar ve likitler kullanarak sağlımızı daha da tehlikeye atmamalıyız.

   Genius Türkiye pazarında çok kısa sürede kendini kanıtlamış bir marka haline gelmiştir. Aroma ve nbase konusunda da bir atılım yaparak kendi likitini yapmak isteyenlere kolaylık sağlamışlardır. 

   Boğaz yakmayan tamamen uygun içeriklerden bir araya gelmiş bu bileşenleri sizlere sunuyor. 

   Kapıda Ödeme Nbase ve Kredi kartı nbase sitemizden satın alabilirsiniz.


   Genius Nbase

   Sigma Aldrich Vg tabanına, BasF Pg ve Chemnovatic Nikotin eklenmesiyle oluşmuştur. Bu bileşenlerin hepsini sizlere tanıtacağız.

   Chemnnovatic Nikotin: Tütün yapraklarından elde edilmiş %99.9 saflığa sahip doğal nikotindir. Berrak, kokusuz ve renksizdir. USP, EP güncel standartlarına uygun bir üründür. Cas No:54-11-5 olup içerisinde % 0,005 su barındırmaktadır. Raf ömrü 2 yıldır. Saklama koşulları: Kuru,havalandırması olan, karanlık ve ısıdan uzak ortamlarda ambalajında 0-10 derece sıcaklıkta saklanmalıdır.Evcil hayvanlardan ve çocuklardan uzak tutulmalıdır.

   Sigma Aldrich Vg: Palm Bitkisinden elde edilen ve %99.96 saflığa sahip Sigma Aldrich Vg elektronik sigarada kullanıma oldukça uygundur.Alerjen herhangi bir etkisine bugüne kadar rastlanmamıştır. Kokusuz,renksiz,yapışkan ve hafif tatlımsı bir tada sahiptir.Doğada bulunan çok yönlü kullanılabilen maddelerden biridir.Çevreye olumsuz bir etkisi yokur.

   BasF Pg: İlaç üretimi proseslerinde kullanılmak üzere olan bu ürün, Cas No:57-55-6  ve yapısı gereği hem solunabilir hem de aroma taşımasından öteri bu sektörde Türkiye’de çok tercih edilmektedir.

    

   Nbase, likit değildir. Likitin tabanını oluşturan bir sıvıdır. Genellikle kendi likitini yapmak isteyenler tarafından tercih edilen bu ürün bazı kullanıcılar tarafından da sek bir şekilde içilmektedir. Nbase ve likit yapımımının çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak, iyi havalandırılmış bir ortamda yapılması tavsiyemizdir. Açık havaya erişiminizin kolay ve hızlı olabileceği bir yer seçmelisiniz. Koruyucu giysi, eldiven ve ekipman kullanmalısınız. Uyarıları mutlaka okuyup ona göre bir plan oluşturmalısınız.Yüksek nikotin içeren nbaseler direk tüketilmemelidir ve solunmamalıdırlar. Deriyle ve gözle temas halinde bol su ile yıkayınız.

    

   Nbase tek başına çok tehlikeli bir madde olabilir. Nikotinin vücuda olan zararı zaten her forumda yer verilen bilgilerden bir tanesidir. Nbase vg,pg ve nikotinle harmanlanmış bir üründür. Vg buharınızı oluştururken, pg aromanızı ve boğaz vurumunuzu yapmaktadır. Nikotin de sizin nikotin ihtiyacınızı karşılamak için konulmaktadır. Fazla nikotin ve fazla kullanımlarda baş ağrısı mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Böyle durumlara maruz kalmamak için gerekli miktarlardaki nkotinin üzerine çıkmayın ve gereksiz tükeimlerden kaçınınız. Şov için değildir ama şov yapıcaksanız  nicotinsiz base almalısınız. Aksi durumda sağlığınızı de bozmuş olabilirsiniz. Kendi likitinizi yapmadan önce mutlaka araştırmalar yaparak bilgi edinin. İnternette okuduğunuz her bilgi doğru olmayabilir.

   Nbaseleri sabit sıcaklıkta çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak bir şekilde güneş görmeyen bir ortamda muhafaza etmelisiniz. İçerisinde nikotin olmasının yanı sıra vg ve pg de belirli bir sıcaklıkta muhafaza edilmelidir. Nbaseleri şişelerde de bekletiyor olsanız olabildiğince az hava ile temas etmesin sağlayın. Örneğin 100 ml şişe içerisinde 20 ml nbase saklamanız nikotinin hava ile oksitlenmesine sebebiyet verebilir. İçeriğini ve yapıldığı yeri bilmediğiniz güvenmediğiniz etiketsiz nbase almayınız. Sigaradan kurtulup hem sağlık hem de bütçenizi rahatlatmak istersen sağlığınızdan olmak istemezsiniz. Avrupa standartlarına uygun ürünler kullanılan nbaseleri terci etmelisiniz. Nbase şişeleriniz çocuk kilitli, hava geçirmez kapaklı ve üzerinde mutlaka etiket ve etiketin de üzerinde uyarı işaretlerine/yazılarına yer verilmelidir.

   Nbase bir nevi aroma taşıyıcınız ve likit için olmazsa olmazlarınızdandır. Kullanılan aromanın da elektronik sigaraya uygun olması gerekmektedir. Kaliteli kullanılabilir hijyenik bir n-base içine gıda aroması atarsanız o nbaseinizi de çöpe gitmeye mahkum görmelisiniz.

   Nbase ve aroma karıştırıldıktan sonra yapısı gereği ikisinin de birbirlerine iyice karışması zaman alıcaktır. Bu yüzden gün aşırı çalkalanmalıdırlar ve ya internetteki genel olarak işe yarayan yöntemlerle demlenmelidirler. Likitlerin yapısı gereği belirli bir ph değeri vardır ve sağlıklı bir likitte bu değer  7,5 ila 8,3 arasında olmalıdır. Bunu için ufak yüzdelerle vape wizard/etil maltol gibi efektörler eklemekten çekinmeyin. Efektörler aroma arttırma dışında da kullanılabilir.

   Kötü bir nbase sizi elektronik sigaradan soğutacağı gibi sağlınızı da bozabilir.

    


   Son olarak uyarıları tekrar hatırlatmakta fayda var.

   -Yüksek nikotin içeren nbaseler doğrudan kullanım için uygun değildir.

   -Çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak yerlerde muhafaza ediniz.

   -Solunması ve cilde temas ettirmeyiniz.

   -Doğru bilgi ve ekipmanla kullanılmalıdır.

    

   İlkyardım Bilgileri

   -Deriyle temas halinde bol su ile yıkayınız.

   -Göze temasında en az 15 dk su ile yıkayınız.

   -Solunması ve ya dökülmesi durumda direk bölgeyi terk edin. Açık bir alana çıkınız.


   BasF - Mono Propilen Glikol

   BasF - Mono Propilen Glikol

   Basf Pg, BasF markasının orijinal 200 litrelik ambalajlarından paketlenmiştir.USP, EP, NF Pharma sta..

   10,00 ₺

   Genius Nbase - 100 mg/ml

   Genius Nbase - 100 mg/ml

   Genius Nbase saf nikotinle nbase yapmanın ev kullanıcıları için ne tehlikeler içerdiğinin farkında v..

   119,99 ₺

   Genius Nbase 100 ml

   Genius Nbase 100 ml

   Genius Nbase 100 mlSigma Aldrich Vg tabanında Alman devlerinden Basf marka Pg ve elektronik sigara l..

   10,00 ₺

   Genius Nbase 250 ml

   Genius Nbase 250 ml

   Genius Nbase 250 mlSigma Aldrich Vg tabanında Alman devlerinden Basf marka Pg ve elektronik sigara l..

   20,00 ₺

   Genius Nbase 500 ml

   Genius Nbase 500 ml

   Genius Nbase 500 mlSigma Aldrich Vg tabanında Alman devlerinden Basf marka Pg ve elektronik sigara l..

   35,00 ₺

   Genius Nbase 1000 ml

   Genius Nbase 1000 ml

   Genius Nbase 1000 mlSigma Aldrich Vg tabanında Alman devlerinden Basf marka Pg ve elektronik sigara ..

   65,00 ₺

   Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)